Venkovní markýzy na míru

Tyto produkty dodáváme a montujeme pouze v okresech Praha, Praha-východ a Praha-západ.

Terasa bez vhodného zastínění je jako kuchyň bez sporáku. Můžete ji používat, ale prostě to není ono. Pokud zvažujete doplnit vaše posezení u domu právě o venkovní markýzy, věnujte pár minut následujícím řádkům. Popíšeme vám, na co si dát pozor při výběru vhodné markýzy a jakou zvolit.

Umístění markýzy

Nad prvním parametrem zřejmě nemusíte dlouho rozmýšlet, ale přesto je velmi důležitý. Právě umístění nám omezí výběr markýz jen na několik vhodných typů. Například u markýzy na terasu klademe důraz na velké rozměry, u markýzy pro restaurace nás bude zajímat možnost usazení volně v prostoru a u balkónové markýzy možnost naklápění.

Rozměry

Všechny markýzy v našem sortimentu se vyrábí přesně na míru. Vyrábí se do rozměru 7x4m (Topline Cassette). Pokud uvažujete nad zastřešením větší terasy, podívejte se na pergoly se stahovací střechou.

S kazetou nebo bez?

Pokud se zaměříme na konstrukci venkovní markýzy, bude nás jistě zajímat estetika, jak ochrání látku a jaké jsou pořizovací náklady. Nabízíme dva různé typy konstrukce.

  • S kazetou – kazetou nazýváme box, do kterého se schová látka a ramena markýzy při stažení. Díky tomu má látka delší životnost a například v zimních měsících je lépe chráněná před sněhem a v létě například před vyblednutím. Látka Vám tak déle zůstane jako nová. Vhodně zvoleným typem kazety podtrhneme design fasády. Náklady na pořízení kazetové markýzy jsou vyšší než u markýzy bez kazety.
  • Bez kazety – markýza bez ochranného boxu se využívá převážně při montáži pod přesah střechy, pod balkón, do paneláku nebo tam, kde nebydlíme – na chalupy, nájemníkům, do škol nebo na restaurace. K markýze můžeme dokoupit ochranou stříšku.

Látky na venkovní markýzy

U tématu látky na markýzu se nám bude lámat chleba. Největší předností kvalitních markýz totiž je, že lze kdykoliv látku měnit. Pokud látka ztratí vlivem ostrého slunce barvy nebo začne ve větší míře propouštět vodu, nemusíte měnit hned celou konstrukci jako je tomu u levnějších variant markýz z hobbymarketu. Stačí vyměnit jen látku a navíc si můžete i zvolit novou, neokoukanou barvu.

Látka markýzy je ošetřena vodoodpudivou impregnací, takže pokud bude dodržen doporučený sklon 14 stupňů, aby voda mohla stékat a nevytvořila se kapsa, lehký deštík nebude vadit. Venkovní markýzy jsou však primárně určeny pro ochranu proti ostrému slunci. Pro ochranu proti dešti a zajištění dostatečného pohodlí i při nepřízni počasí se podívejte na pergoly.

Markýzové látky
Podívejte se na všechny látky zde.

Ovládání

Samozřejmě můžeme markýzu ovládat i klikou, ale proč? Je to stejné, jako bychom si v dnešní době pořídili televizi bez dálkového ovládání. Jenom ta představa u nás vyvolá lehký úsměv. U nás pamětníků i vzpomínku, kdy jsme jako dálkové ovládání fungovali my. Až na výjimku (markýza ZEN), rozhodně doporučujeme ovládání motorem s dálkovým ovládáním. Každou takto vybavenou markýzu je vhodné doplnit o větrnou automatiku, která při silnějším větru automaticky venkovní markýzu stáhne, čímž jí ochrání před poničením.
Dálkové ovládání nejen na markýzy

Doplňková výbava markýz

Máte rádi komfort? Udělejte si radost a nechte se rozmazlovat. Využijte široké nabídky doplňků:

  • Topná tělesa – užijte si pohodu i za chladnějších večerů
  • Osvětlení – pomocí světelné rampy nebo LED integrovaného osvětlení navodíte příjemné intimní prostředí
  • Sluneční automatika – nenechávejte zbytečně rozpálit dlažbu na terase. Až se vrátíte z práce domů, nebude na Vás sálat teplo z rozpálené podlahy terasy. Každá sluneční automatika je vždy párována s větrným čidlem, takže se nemusíte bát, že vytaženou markýzu zničí nečekaná letní bouře
  • Outoorové reproduktory – u naší luxusní kazetové markýzy Allure nabízíme integrované reproduktory. Zavřete oči a představte si krásný letní večer, milou společnost a příjemnou hudbu. To je ráj na zemi

 

 

Související příspěvky

Zašlete nám nezávaznou poptávku

Do dvou pracovních dnů vám zašleme orientační cenovou nabídku.

Jméno a příjmení (vyžadováno)
Email (vyžadováno)
Telefon (vyžadováno)
Obec (vyžadováno)
Zpráva
Zde můžete vložit fotografii/náčrtek (max. 10MB, png, jpg, pdf)