Jak zastřešit nebo zastínit terasu?

21.2.2017

Variant zastínění a zastřešení terasy jsou desítky. Každá je vhodná pro jinou terasu. Ale jakou ideálně zvolit právě pro tu Vaší? Poradíme Vám.

Jsou dvě hlavní kategorie, do kterých můžeme zastřešení rozdělit. Tou první je pevné zastřešení, které je nejčasteji realizované klasickou střešní krytinou jako jsou tašky nebo polykarbonátové desky. Ty však neumožňují terasu “otevřít” a užít si tak například večerního slunce.

Druhou a stále častější variantou je zastřešení pohyblivým prvkem.

Pohyblivé zastínění terasy

Není nic krásnějšího, než si užít letní grilovačku pod otevřenou oblohou. Venku je 30°, teplo od grilu, za chvíli není jasné, zda grilujete pokrm nebo sebe. Taky může pohodičku na terase narušit náhlé zatažení oblohy a následný déšť. Nic není ztraceno. Situace se dá vyřešit elegantně a třeba i pouhým stisknutím tlačítka na ovladači. Jak na to?

Zastínění terasy pergolou

Další populární variantou jsou stínící pergoly s posuvnou látkovou střechou. Je to jediná varinta pohyblivého zastřešení terasy, která je opravdu určena nejen jako ochrana před sluníčkem, ale i proti dešti. Ty se skládají z pevné konstrukce, nejčastěji z hliníku nebo dřeva. Místo střešní krytiny je “látková” střecha. Tu můžete buď ručně nebo elektrickým motorem stáhnout. Více informací o pergolách.

Hliníková pergola Suntech Eva
Hliníková pergola Suntech Eva

Zastínění terasy výsuvnou markýzou

Jedno z nejoblíbenějších možností jak řešit zastínění. Markýzy mají tu výhodu, že jsou velmi nenápadným prvkem na domě. Zvládnou Vás ochránit proti ostrému slunci a velmi lehkému dešti. Navíc Vám v pohybu na terasu nepřekáží žádné sloupy. Více informací o markýzách.

Klasická markýza na terasu
Klasická markýza na terasu

Zastínění terasy terasovou markýzou

Jedná se o kombinaci mezi pergolou a markýzou. Terasové markýza může být dodána s konstrukcí, ale také ji lze využít na již stávající.

Umožňuje zastínit velké plochy, nestandardní poměry šířky a hloubky, je odolná vůči větru. Dopřejte letní pohodu sobě i celé rodině. Více informací o terasových markýzách.

Terasová markýza ZEN
Terasová markýza ZEN

 

Zašlete nám nezávaznou poptávku

Do dvou pracovních dnů vám zašleme orientační cenovou nabídku.

Jméno a příjmení (vyžadováno)
Email (vyžadováno)
Telefon (vyžadováno)
Obec (vyžadováno)
Zpráva
Zde můžete vložit fotografii/náčrtek (max. 10MB, png, jpg, pdf)