Boční markýzy k zastínění oken a pergol

Bočním markýzám se někdy také říká venkovní látkové rolety. Používají se převážně pro zastínění velkých oken (některé typy umožňují až šířku 4 metry), ale v našem sortimentu si našli místo hlavně kvůli možnosti zastínění boční strany pergoly.

Proč jsou boční markýzy ideální pro pergoly?

  • Vzdušný materiál – standardně nabízíme boční markýzy z technické tkaniny. Ta je perforovaná (má v sobě miniaturní otvory). Díky tomu je vzdušná, ale zároveň nepustí pod pergolu slunce, ostřejší vítr, ani déšť. Zároveň má jednu skvělou vlastnost. Skrz látku totiž není vidět pod pergolu, ale ven ano.
  • Výroba na míru – vše je vyrobeno s přesností na milimetry. Díky tomu si markýzy opravdu sednou na každou pergolu.
  • Design – díky tomu, že se jedná o látku, nevypadají tak technicky jako klasické hliníkové venkovní rolety nebo žaluzie.
pohled ven přes boční markýzu ZIP Screen
pohled ven přes boční markýzu ZIP Screen

 

pohled na markýzu ZIP Screen zvenku
pohled na markýzu ZIP Screen zvenku

Rozdíly mezi markýzami

V nabídce máme celkem 4 typy. Jaký je pro vás nejvhodnější?

  • ZIP Screen – látka je ve staženém stavu schovaná v kazetě, po bocích vedena v bočních lištách ve kterých je uchycená. Látka je po celé výšce vedena v liště, celá markýza je tak velmi odolná vůči větru.
  • Screeny Box – látka je ve staženém stavu schovaná v kazetě, po bocích vedena ocelovými lanky nebo ocelovou tyčí. Látka není vedena v liště, markýza je méně odolná vůči větru.
  • Sandra – látka není ve staženém stavu v kazetě, po bocích vedena ocelovými lanky nebo ocelovou tyčí. Látka není vedena v liště, markýza je méně odolná vůči větru.
  • Bohemiascreen – látka je ve staženém v kazetě, po bocích vedena v liště (ale není po zafixovaná po celé délce – nižší odolnost vůči větru). Tento typ je využívaný především pro zastínění oken.

Naše doporučení: pokud potřebujete boční markýzu odolnou vůči větru (až do 49 km/h), sáhněte po typu ZIP Screen. Pokud preferujete hlavně nízkou cenu, je pro vás nejvhodnější typ Sandra.

Jaké typy bočních markýz nabízíme?

ZIP Screen pro boční zastínění pergoly i oken

Sleva 20% do konce prosince.
Svislá kazetová markýza, která najde své uplatnění u veřejných i obytných budov. Systém, technická konstrukce a vysoká odolnost proti větru…

Sideline

Boční markýza Sideline je určená k zastínění bočního a nízkého slunce. Maximální výška je 2,1m s výsuvem až 4 metry.…

Screeny box

Screeny box je nová boční svislá markýza s bočním vedením a kazetou. Díky kazetě je látka při stažení dokonale chráněna…

Sandra

Markýza Sandra se hrdě řadí mezi svislé markýzy. Využívá se pro zastínění balkónů, lodžií, pergol nebo zahradních altánů. Skládá se…

Bohemiascreen

Bohemiascreen patří mezi svislé markýzy, které jsou využitelné jako boční zastínění pergol, oken nebo zimních zahrad. Látka je vyrobena z…

Podívejte se na pár realizací boční markýzy na pergolách

Boční markýza Sandra na již stojící pergole
Boční markýza Sandra na již stojící pergole

 

pergola Suntech se stahovací střechou a boční markýzou ZIP Screen
pergola Suntech se stahovací střechou a boční markýzou ZIP Screen

 

svislá markýza ZIP Screen na pergole v Olomouci
svislá markýza ZIP Screen na pergole v Olomouci