Zastínění zimní zahrady

25.2.2016

Pokud máte zimní zahradu, jistě to znáte. Když v létě svítí sluníčko,  zimní zahrada se stává téměr neobyvatelnou. Sluneční paprsky se začnou opírat o sklo a v zimní zahradě je jako ve skleníku. Ale víte, jak můžete snížit vnitřní teplotu až o 30%? Poradíme Vám.

Nejednodušším způsobem zastínění je ochrana pomocí některého z interiérových systémů, pomocí  rolet, plisé nebo baldachýnu. Výhodou je relativně nízká pořizovací cena a jednoduchý způsob montáže. Hlavní nevýhodou je, že teplo je již uvnitř místnosti.

Opravdový smysl při zastínění zimní zahrady má venkovní systém. Nejen, že vás ochrání před slunečními paprsky, ale slouží především jako tepelný štít.

Zastínění střešní části zimní zahrady

Střešní část se nejlépe zastíní pomocí markýzy určené pro zastínění zimních zahrad. Ta je umístěna nad zahradou a odklání sluneční paprsky ještě před proniknutím pod sklo. Některé markýzy mají tu výhodu, že je lze namontovat s přesahem. Díky tomu může částečně ochránit i boční část.

Zastínění boku zimní zahrady

Jestliže vám markýza nezastíní dostatečně bok zahrady, můžete využít některý ze systému pro boční zastínění. K tomu se používají především rolety z perforovaných technických tkanin.  I bočního zastínění mají především tu výhodu, že se snadno udržují a jsou částečně průhledné.

Co jsou to ty “screenové rolety” z technické tkaniny?

Základem technických tkanin je skleněné nebo polyesterové vlákno, které je potaženo speciálním PVC zátěrem, aby dosáhlo stejnorodé velikosti a barvy. Ve tkanině jsou malé otvory, které umožňují průhlednost a vyšší odolnost vůči větru. Při použítí na střešním systému umožní odčerpání naakumulovaného tepla mezi sklem a tkaninou. Tímto se tepelná ochrana zvýší o dalších 10%.

Potřebujete zastínit zimní zahradu? Zašlete nám nezávaznou poptávku.

 

 

Zašlete nám nezávaznou poptávku

Do dvou pracovních dnů vám zašleme orientační cenovou nabídku.

Jméno a příjmení (vyžadováno)
Email (vyžadováno)
Telefon (vyžadováno)
Obec (vyžadováno)
Zpráva
Zde můžete vložit fotografii/náčrtek (max. 10MB, png, jpg, pdf)