Potřebujete zastřešit terasu? A vyberete si pergolu nebo markýzu?

5.1.2022

Ráj na zemi, na zahradě, na terase, na balkóně? Je to jednoduché. První a základní podmínkou takového ráje je, abyste měli prostor. Stačí malý, ale poradíme si i s obrovským. Máte prostor? My z něj uděláme ten ráj. Stačí se jen rozhodnout, jestli chcete hliníkovou pergolu nebo markýzu. Obojí má svá specifika, stavební i uživatelské, ale nebojte se, ráj vzniká pokaždé. Obojí totiž chrání drahocenný prostor před sluncem, deštěm i dalšími rozmary počasí.

Od jara do podzimu pak můžete zvát sebe, rodinu i přátele na trávení příjemných chvil do dvou obýváků. Obývák číslo jedna je vevnitř. A pokud je pergola nebo markýza postavena u něj, pak z toho profituje tím, že je v něm lepší klima. Obývák číslo dva je pod pergolou nebo pod markýzou, čas strávený v něm je k nezaplacení. My vám nabízíme zastřešení terasy na míru buď pergolou nebo markýzou, navíc pětiletou záruku na jakoukoliv variantu zastřešení.

Jaké zastřešení terasy tedy vybrat a proč?

K oběma možnostem vám dáme dostatek informací, abyste se mohli rozhodnout. Pokud budete chtít konzultaci nebo jakoukoliv informaci upřesnit, jsme samozřejmě k dispozici. Pokud vás zajímají reference našich klientů, najdete je zde.

Hliníkové zastřešení terasy

Pergola se skládá z pevné konstrukce a stahovací střechy. Její předností je dlouhá životnost, vysoká odolnost a bezúdržbovost. Dodáváme hliníkové pergoly v různých barvách konstrukce a se stahovací střechou, kterou tvoří nepromokavé třívrstvé PVC s hliníkovými profily. Díky tomu pergola v zimě neubírá světlo interiéru. Střecha pergoly má výborné termoizolační vlastnosti, takže na vaší terase bude i v horkých dnech udržovat příjemné klima. Pergola je vhodná, pokud uvažujete o zastřešení větší terasy než je 7×4 metrů. Zahradní pergoly jsou k dispozici klasické pergoly se sloupy, dále moderní pergoly bez sloupů, samostojné pergoly i bioklimatické pergoly.

Markýza

Předností markýzy je velmi nenápadná konstrukce upevněná přímo na stěnu. Vybrat si můžete markýzu s kazetou nebo bez. Kazetová markýza prodlužuje životnost látky, protože ji v zimě chrání před sněhem a v létě před vyblednutím od slunce. Markýza bez kazety je vhodná pro montáž pod přesah střechy, pod balkón a podobně. K markýze můžeme dokoupit ochranou stříšku. Markýzy se díky subtilnosti a nenápadnosti hodí na všechny typy budov. Podle umístění a funkce vám v rámci konzultace nabídneme vhodný typ markýzy. U markýzy na terasu klademe důraz na dostatečné rozměry, u markýzy pro restaurace a kavárny nás bude zajímat možnost usazení volně v prostoru, u balkónové markýzy zase možnost naklápění. Všechny markýzy v našem sortimentu se vyrábějí přesně na míru, a to až do rozměru 7×4 metrů. Největší předností kvalitních markýz je, že lze vyměnit látku. Abyste to ovšem nemuseli dělat každé dva roky, volte takovou látku, která je ošetřena vodoodpudivou impregnací. Při instalaci s doporučeným sklonem 14 stupňů bude voda stékat dolů a nebudou se vytvářet nežádoucí vodní kapsy. Markýzu můžete ovládat ručně nebo ovladačem. Motorem ovládanou markýzu lze opatřit větrnou a sluneční automatikou.

U markýzy i pergoly si pro své pohodlí dopřejte i další doplňky, konkrétně třeba topná tělesa, osvětlení nebo outdoorové reproduktory.

 

Zašlete nám nezávaznou poptávku

Do dvou pracovních dnů vám zašleme orientační cenovou nabídku.

Jméno a příjmení (vyžadováno)
Email (vyžadováno)
Telefon (vyžadováno)
Obec (vyžadováno)
Zpráva
Zde můžete vložit fotografii/náčrtek (max. 10MB, png, jpg, pdf)