Hliníkové pergoly se stahovací střechou na míru

AKCE
Hliníková pergola Eva – nejprodávanější z našeho sortimentu

Dodáváme hliníkové pergoly se stahovací střechou. Vzhledem k vysoké odolnosti pergolu využijete až 10 měsíců v roce. Je vhodná proti silnému dešti i větru.

 • stahovací střecha – nepromokavé třívrstvé PVC s hliníkovými profily
 • vysoká odolnost proti slunci, dešti i větru (až do 117 km/h)
 • výroba na míru
 • bezúdržbová
 • v zimě neubírá světlo interiéru

Podívejte se na video, jak pergola funguje

Střecha pergoly má výborné termoizolační vlastnosti, takže na vaší terase bude i v horkých dnech udržovat příjemné klima.

Obsah článku:


TIP: Nevíte, jestli se hodí pergola i na vaší terasu?
Podívejte se na naše realizace, určitě najdete podobný dům.

Vlastnosti hliníkových pergol se stahovací střechou

Hliník se stává stále populárnějším stavebním materiálem, a to i u pergol. A není divu – oproti dřevu je hliník téměř bezúdržbový, je daleko odolnější a má delší životnost.

Přečtěte si: 5 důvodů, proč si vybrat hliníkovou pergolu.

1. Hliníkové pergoly se sloupy

Klasická konstrukce, která splňuje všechna očekávání. Hliníkové pergoly se sloupy jsou funkčním a krásným řešením pro každý soukromý i komerční objekt. Budou se krásně vyjímat na terasách i na zahradách.

Máte-li obavy z méně estetického vzhledu hliníkové konstrukce, pak je snad rozptýlíme širokou nabídkou barev, jimiž ji lze lakovat. Výhodu těchto pergol také je, že je lze doplnit o další příslušenství, jako jsou např. boční rolety.

Pergola Eva

Sleva 20% do konce června
Nejprodávanější pergola se sklonem, subtilní konstrukce, kotvení do domu, maximální rozměr 13x5m.

Pergola Flat

Sleva 20% do konce června
Pergola s rovnou střechou, mohutnější konstrukce, kotvení do domu/samostojná, maximální rozměr 13x8m, dva sloupy až do šířky 8m.

Pergola Novo

Sleva 20% do konce června
Pergola se sklonem, mohutnější konstrukce, kotvení do domu/samostojná, maximální rozměr 13x7m, dva sloupy až do šířky 8m.

Pergola Smooth

Sleva 20% do konce června
Pergola se sklonem, velmi mohutná konstrukce, kotvení do domu/samostojná, maximální rozměr 13x10m, dva sloupy až do šířky 8m.

Pergola Radian

Hliníková pergola Suntech Radian
Sleva 20% do konce června
Nejprodávanější pergola se sklonem, zaoblená horní krokev, subtilní konstrukce, kotvení do domu, maximální rozměr 13x7m.

Pergola Quattro

Pergola se stahovací střechou z odolného PVC. hliníková pergola se stahovací střechou samostojné provedení, provedení ke zdi domu nebo do…

2. Hliníkové pergoly bez sloupů

Tento typ pergol je kombinací pergoly a markýzy a je doslova hitem posledních let – žádané jsou jak u zákazníků, kteří je chtějí mít na vlastní terase, tak mezi provozovateli komerčních zařízení (např. restaurací), kde jimi nahrazují markýzy.

Výhodou této pergoly je především to, že nikde nepřekáží nosné sloupy. I bez nich je střecha z hliníkové konstrukce pevná, stabilní a odolná vůči povětrnostním vlivům. Na rozdíl od běžné markýzi má mnohem delší životnost. Jedinou drobnou nevýhodou pro někoho může být, že pergolu bez sloupů nelze doplnit o boční stěny.

Pergola MN3

Sleva 20% do konce června
Pergola bez nosných sloupů, která umožňuje rozměry až do šířky 13 metrů s výsuvem 5 metrů.

Pergola MN1

Sleva 20% do konce června
Krásní designová pergola se stahovací střechou a bez nosných sloupů. Umožňuje rozměry do 4500mm šířky s výsuvem 4500mm.

3. Samostojné pergoly

Pergola může být i praktickou ozdobou zahrady, aniž by musela být ukotvena u zdi domu. Samostojnou pergolu lze umístit kdekoliv volně v prostoru. Jsou vhodné do zahrad rodinných domů, ale i pro restaurace další komerční prostory. Stejně jako výše uvedené typy jsou vybaveny posuvnou střechou.

Pergola Flat

Pergola s rovnou střechou, mohutnější konstrukce, kotvení do domu/samostojná, maximální rozměr 13x8m, dva sloupy až do šířky 8m.

Pergola Novo

Pergola se sklonem, mohutnější konstrukce, kotvení do domu/samostojná, maximální rozměr 13x7m, dva sloupy až do šířky 8m.

Pergola Luna

Hliníková pergola Suntech Luna
[sv slug="odolnost"]Pokud nechcete nebo nemůžete mít pergolu u zdi domu, můžete zvolit model Luna. Ten je určený k montáži kamkoliv…

Pergola Twins

Pergola z hliníku Suntech Twin
[sv slug="odolnost"]Pergoly z řady Twins jsou vlastně dvě pergoly přilepené k sobě. Pergoly jsou vždy volně v prostoru a nejsou…

Pergola Quattro

Pergola se stahovací střechou z odolného PVC. hliníková pergola se stahovací střechou samostojné provedení, provedení ke zdi domu nebo do…

4. Zastřešení již stojící pergoly

Máte pergolu a uvažujete nad zastřešením pomocí stahovací střechy?

Tři situace, jedno místo. Máte takové? Pomůže vám zahradní pergola

hliníková pergola eva
Prakticky každý z nás potřebuje místo, kam se uchýlí, když chce mít klid a pokoj od ostatních. Když má chuť…

Poznejte výhody hliníkových pergol s posuvnou střechou

pergola Eva
Hliníkové pergoly se těší stále větší popularitě. Nejen, že jsou moderním a esteticky přitažlivým doplňkem každé zahrady či terasy, ale…

Pergoly na zahradě jako místo pro relaxaci a zábavu

zahradní pergoly
Zahradní pergoly nejsou jen praktickým doplňkem, ale také ideálním místem pro relaxaci a společenské události. Relaxace pod pergolou Pergola může…

Volně stojící pergoly? Ideální místo pro relaxaci.

Jak dobrou máte představivost? Zkusíme to. Ta travnatá plocha uprostřed zahrady, s nároky na údržbu, leč bez využití, se změní…

Jak pečovat o zahradní pergolu?

Pergola Eva
Nejdříve si řekneme, proč o ni pečovat. Pak se dostaneme k tomu, jak o ni pečovat. O zahradní pergolu pečujeme…

Potřebujete zastřešit terasu? A vyberete si pergolu nebo markýzu?

Hliníková pergola EVA
Ráj na zemi, na zahradě, na terase, na balkóně? Je to jednoduché. První a základní podmínkou takového ráje je, abyste…

Pure

Zastřešení pergoly pomocí plachty Suntech Pure
Pure je velmi důmyslný systém, který zvládne zastřešit již postavenou konstrukci pergoly. Využívá se tak jako dodatečné zastínění. Pure se…

5 důvodů, proč si vybrat hliníkovou pergolu.

 • Je bezúdržbová. Ani motor posouvající střechu, ani konstrukce pergoly nepotřebují žádnou zvláštní údržbu. Je dobré pergolu jednou za čas omýt hadicí nebo VAPkou, ale to je vše.
 • Má stabilní a odolnou konstrukci, Hliníková konstrukce je lehká a nezatěžuje stavbu, u které je postavena. Přitom je vysoce odolná vůči silnému větru i dalším vlivům počasí.
 • Nabízíme prodlouženou záruku na 5 let. Pokud by se něco pokazilo, opravíme to.
 • Má přizpůsobivou konstrukci. Pergola může být velmi nenápadným, nebo naopak výrazným prvkem na domě. Vyberte si z široké nabídky modelů tu, která se vám líbí.
 • Hliníkovou pergolu vám vyrobíme na míru. Víme, že každá terasa je originál a patří k ní originální pergola. Proto každou pergolu vyrábíme podle montážní situace a samozřejmě i dle požadavků zákazníka.

Stahovací střecha a její přednosti

Střecha je vyrobena z třívrstvého PVC. Spodní vrstva je designová, střední brání průchodu slunečních paprsků a horní vrstva zajistí snadné odtékání vody. Střecha jako celek má také vynikající termoizolační vlastnosti, takže pod pergolou zachovává příjemné klima.

Střešní plachta je ohebná, takže s ní lze jednoduše manipulovat. Díky integrovanému motoru lze střechu stahovat i roztahovat pouhým stisknutím tlačítka na zdi nebo ovladači.

Hliníková pergola s vytaženou střechou Hliníková pergola s vytaženou střechou
Pergola z hliníku u domu se zataženou střechou Hliníková pergola u domu se staženou střechou

Vlastnosti stahovací střechy pergoly

 • Slunce jen tolik, kolik chcete. Pokud si chcete užít první jarní paprsky na terase, můžete. Střechu si jednoduše stáhnete a jako byste pergolu neměli.
 • Neubírá světlo. Pokud terasu nevyužíváte, můžete střechu stáhnout a neubere vám žádné světlo v interiéru. Průhledné varianty střech pak přiměřené množství světla propouštějí stále.
 • Ochrání před deštěm i ostrým sluncem. Pergola vás ochrání před rozmary počasí. Na rozdíl od markýzy se pod ní ukryjete i před deštěm. Příjemné chvíle na terase tak můžete trávit v jakémkoliv počasí.
 • Jedna drobná nevýhoda… Střecha není odolná vůči sněhu. Kdo by ale vysedával na terase v době, kdy je pod nulou? Na zimu tak stačí střechu stáhnout.

Nezamlouvá se vám pergola se stahovací střechou? Zkuste se podívat na bioklimatické pergoly s otočnými lamelami.

Řešení odtoku vody u pergoly z hliníku

Důmyslný odtok vody je další předností oproti markýze. Zatímco u markýzy není odtok nijak řešený a voda se při dešti odráží od země zpět na terasu, pergola si s vodou poradí. Je totiž v předním profilu vybavena okapem a voda je svedena do nosných sloupů.

Odtok vody u pergoly
Odtok vody u pergoly s nosnými sloupy

Ukotvení pergoly

Do země

 • Ukotvení mimo terasu – pokud pergola přesahuje rozměry terasy, vytvoří se v trávě betonové základy. Základ je pod úrovní země, takže beton není vůbec vidět. K základu se přišroubují hliníkové patky, na které se poté nasadí nosné sloupy pergoly.
 • Kotvení přímo do terasy
  • terasa z betonové základové desky – hliníková patka se namontuje přímo do základové desky pomocí turbošroubu do betonu
  • na zhuštěném štěrku – odkryje se terasa, vytvoří se betonový základ, znovu se vrátí štěrk a hliníková patka se uchytí přes terasu do betonového základu
  • na terčích nebo rasteru – pokud je na terase zídka a pergola se vyrábí až po okraj, uchytí se pomocí ocelové patky ve tvaru L na bok zídky

Do zdi

Vhodným kotvením do fasády předejdeme situaci, kdy se pergola uvolní nebo začne stěna vlhnout a plesnivět.

 • Kotvení do fasády bez zateplení – používáme nejčastěji chemickou kotvu, kdy se do fasády vyvrtá díra, napustí se speciální chemií a do díry se vloží nerezová kulatina se závitem.
 • Kotvení do fasády se zateplením – pokud se jedná o fasádu se zateplením, je kotvení trošku komplikovanější. Musíme zajistit, aby nebyla narušena izolace.
  • bez přerušeného tepelného mostu
  • s přerušeným tepelným mostem

Různé varianty popisujeme v našem článku kotvení do fasády.

Naše realizace (více realizací najdete zde)

Možnosti montáže? Téměř neomezené!

Všechny pergoly jsou vyráběné na míru. Lze tak říct, že každá pergola je originál. Jelikož se jednotlivé moduly pergoly dají elegantně skládat k sobě, jsou maximální rozměry neomezené. Minimální rozměry volíme podle situace, ale už jsme namontovali i pergolu s rozměry 6 × 2 metry. Jak probíhá montáž, se můžete podívat na tomto zrychleném videu.

Ke stažení

Kam dál? Podívejte se na naší nejprodávanější pergolu EVA.

 

 

Související příspěvky

Zašlete nám nezávaznou poptávku

Do dvou pracovních dnů vám zašleme orientační cenovou nabídku.

Jméno a příjmení (vyžadováno)
Email (vyžadováno)
Telefon (vyžadováno)
Obec (vyžadováno)
Zpráva
Zde můžete vložit fotografii/náčrtek (max. 10MB, png, jpg, pdf)