Tři situace, jedno místo. Máte takové? Pomůže vám zahradní pergola

25.1.2024

Prakticky každý z nás potřebuje místo, kam se uchýlí, když chce mít klid a pokoj od ostatních. Když má chuť být jen sám se sebou, přemýšlet, rozjímat, učit se, plánovat. Nebo jen tak být a vůbec nic nedělat. Zahradní pergola je na takové účely ideální. Je přímo výhrou v loterii. Ze zahradní pergoly si můžete udělat svoji vlastní terapeutickou místnost, studovnu, jógový sál, čtenářský klub, ateliér, wellness centrum. Cokoliv. Zahradní pergola je jako stát ve státě – může mít vlastní pravidla, vlastní styl, vlastní program, nezávislý od zbytku domácnosti.

bioklimatická pergola Adam

Potřebujete se učit, nebo se připravit na důležitou schůzku?

Pod pergolou budete mít klid, který je v situacích náročných na koncentraci klíčový hned z několika důvodů:

 1. Lepší soustředění: nepřítomnost rušivých elementů umožňuje mozku lépe třídit a absorbovat informace, efektivněji je zpracovat.
 2. Lepší paměť: jakmile máte klid a nikdo vás nerozptyluje, váš mozek má větší šanci uchovat nové informace v paměti.
 3. Hlubší porozumění: klidné prostředí umožňuje hlubší zaměření se na vaše téma. Když jste v klidu, máte větší možnost propojit nové informace s tím, co již víte.
 4. Lepší výsledky: kombinace všech výše uvedených faktorů vede k lepším výsledkům vaší práce.

Doma je po hádce dusno a vy si potřebujete promyslet, co dál?

Uchýlit se pod pergolou na zahradě vám umožní lépe pochopit, co se stalo, a najít konstruktivní způsob, jak situaci vyřešit a vztah posílit. Po hádce je důležité udělat si čas na zklidnění emocí a následně promyslet několik věcí:

 1. Příčiny hádky: proč se hádka vůbec stala? Bylo to nedorozumění, rozdílné názory nebo něco jiného?
 2. Vlastní role: zamyslete se nad svým chováním během hádky. Byly vaše reakce adekvátní?
 3. Perspektiva druhého člověka: pokuste se pochopit pohled druhé strany. Co mohlo vést k jeho reakci? Jaké jsou jeho pocity a potřeby?
 4. Řešení: jak můžete problém řešit? Je na místě omluva, kompromis nebo jiný způsob řešení situace? Jak lze komunikovat lépe a efektivněji, aby se podobné konflikty minimalizovaly?

Po náročném dni je důležité si odpočinout

Nejde žít každý den na plný plyn a čekat, že to tak půjde do nekonečna. Každý si potřebuje odpočinout, obnovit energii, snížit stres. Zahradní pergola splňuje všechny podmínky pro místo, které by vám mohlo poskytnout vše, co pro odpočinek potřebujete.

 1. Meditace: stačí si udělat pár minut ticha, soustředit se na dech a nechat myšlenky proudit.
 2. Jóga nebo strečink: klidný pohyb je skvělým způsobem, jak uvolnit napětí a vyčistit hlavu.
 3. Horká koupel: pod zahradní pergolou můžete mít vířivku! Relaxace v teplé vodě uvolní napětí a sníží stres. Klidně do vody přidejte pár kapek oblíbeného éterického oleje pro ještě lepší relaxační efekt.
 4. Čtení: kniha, audiokniha, pohodlné křeslo – tato kombinace vám zaručeně pomůže odpočinout si a načerpat novou inspiraci.
 5. Pobyt v přírodě: vůně květů, ptačí zpěv, ševelení větru ve větvích stromů. Vyložte si nohy a všemi smysly věnujte plnou pozornost přítomnému okamžiku. Síla relaxace v zeleni je neocenitelná.
 6. Poslech hudby: hudba má schopnost ovlivňovat naši náladu a může pomoci uvolnit napětí.

bioklimatická pergola Adam - lamely

 

Zašlete nám nezávaznou poptávku

Do dvou pracovních dnů vám zašleme orientační cenovou nabídku.

Jméno a příjmení (vyžadováno)
Email (vyžadováno)
Telefon (vyžadováno)
Obec (vyžadováno)
Zpráva
Zde můžete vložit fotografii/náčrtek (max. 10MB, png, jpg, pdf)