Zahradní pergoly patří ke každému domu se zahradou

5.1.2023

Uvažujete nad zastíněním terasy nebo zahrady a hledáte různé možnosti? Na náš trh se stále více probíjí hliníkové zahradní pergoly se stahovací střechou. Umožní vám nasávat plnými doušky sluneční paprsky a pokud se přižene přeháňka, jednoduše pergolu zatáhnete, aniž byste se zvedli ze zahradního nábytku.

pergola Eva s odolnou střechou

Proč si vybrat zahradní pergolu Atypy?

Konstrukce je vyrobená z hliníku. Díky tomu má dlouhou životnost, nerezaví a nevyžaduje žádnou údržbu.

Detail zahradní pergoly Flat

 

Střecha je tvořena třívrstvým PVC, které je zpevněné hliníkovými profily. Má vysokou odolnost – 100% nepromokavá, je určená i proti silnému větru (až do 117 km/h).

Střecha je stahovací, ovládaná motorem na dálkové ovládání (ručně nelze). Pokud zastřešení nechcete využívat, stačí stisknout tlačítko a PVC se schová pod stříšku.

 

Video: jak funguje stahovací střecha u hliníkové pergoly

 

Ve složeném stavu nezastíní interiér v místnosti, což využijeme hlavně v zimě. Zároveň je střecha chráněná před sněhem, kroupami a nečistotami.

V našich podmínkách je pergola s tímto typem zastřešení využitelná 10 měsíců v roce. Podívejte se na všechny typy hliníkových pergol se stahovací střechou.

Lze pergolu namontovat kamkoliv?

Téměř ano. Překážkou není montáž pergoly do domu se zateplením ani instalace do dřevostavby. Jediným limitem může být výška kotvení.

Pergola má minimální sklon 7 stupňů, který je třeba dodržet. Díky tomu bude zaručený správný odtok vody a dlouhá životnost zastřešení.

Příklad výpočtu výšky kotvení:

Předpokládejme, že máte zájem o zahradní pergolu s výsuvem zastřešení 3000mm a chcete podchozí výšku pod okapem v čelní části 2300mm.

V tabulce níže si najdeme hloubku 3000mm (první řádek). Bude nás zajímat sloupec Spád (“A”), který je pro tento výsuv 525mm.

Pokud přičteme k požadované podchozí výšce 2300mm Spád 525mm, dostaneme horní hranu kotvení na dům 2825mm.

spád - zahradní pergola

Inspirujte se pohledem na naše realizace

Líbí se vám zahradní pergoly se stahovací střechou? Podívejte se na naší nejprodávanější pergolu Eva.

 

Zašlete nám nezávaznou poptávku

Do dvou pracovních dnů vám zašleme orientační cenovou nabídku.

Jméno a příjmení (vyžadováno)
Email (vyžadováno)
Telefon (vyžadováno)
Obec (vyžadováno)
Zpráva
Zde můžete vložit fotografii/náčrtek (max. 10MB, png, jpg, pdf)