Co je bioklimatická pergola?

17.3.2023

Bioklimatická pergola je komplexní, variabilní a maximálně intuitivní řešení náladového počasí. A je nejlepší volbou zastřešení venkovních prostor pro nejnáročnější zákazníky. Pro ty, kteří nechtějí dělat žádné kompromisy. Pro ty, kteří vyžadují zhodnocení své investice, požadují kvalitu, spolehlivost a stoprocentní funkčnost. Podívejte se s námi blíž na funkce a přednosti bioklimatické pergoly.

Pergola Suntech Aerolux

Slovo bioklimatická v názvu pergoly rozhodně zaujme pozornost. Jeho význam se překládá opisem: bioklimatická pergola je taková pergola, která podporuje cirkulaci vzduchu a odvětrává teplý vzduch pryč, aby se prostor pod pergolou nepřehříval. I při vysokých teplotách pak díky tomuto systému vládne na terase, na zahradě či u bazénu příjemné klima.

Dokonalost bioklimatické pergoly tkví v unikátním systému pohyblivého slunolamu. Ten je složený z pohyblivých, otočných lamel, které změnou svého sklonu regulují míru zastínění prostoru pod pergolou. Při plně otevřeném módu je prostor pod pergolou zcela prosvětlený, při postupném naklápění se míra stínění prostoru logicky zvětšuje. K dispozici jsou i varianty, při kterých lamely kompletně stáhnete – t.j. zcela odstraníte z výhledu. Při plném zaklopení lamel slouží naopak slunolam jako dokonale utěsněná střecha, která nepropustí sluneční paprsky ani vodu.

Bioklimatické pergoly se vyrábějí na míru s pětiletou zárukou. Jsou určené k montáži ke zdi domu nebo volně do prostoru. Jejich obrovskou předností je rozměr. Díky praktickému a vzájemně kompatibilnímu modulárnímu systému prakticky neexistuje limit v podobě rozlohy plochy, kterou potřebujete ochránit. Další výhodou modulárního systému je maximální přizpůsobení stínění vašim individuálním potřebám. Na jediné terase chráněné bioklimatickou pergolou můžete získat menší sektory – některé zastíněné plně, jiné částečně nebo vůbec.

Kvalitní bioklimatické pergoly jsou ovládány motorem, chráněné chytrými čidly a nevyžadují žádnou údržbu. Disponují integrovaným odtokem vody pomocí okapového systému a vyznačují se dlouhou životností. Povrch celé konstrukce je chráněn termosetovým práškovým lakem v 18 odstínech a třech typech povrchů. Na zakázku lze lakovat ve všech 210 odstínech dle vzorníku RAL.

Komfort užívání bioklimatické pergoly můžete zvýšit instalací bočních zdí nebo bočního zastínění, například screenovou roletou. Integrované osvětlení zase pomáhá vytvořit příjemnou atmosféru a prodloužit dobu užití terasy.

Máte zájem o návrh a cenovou kalkulaci na míru? Neváhejte se na nás obrátit. Vy dodáte prostor a my jej efektivně a po dlouhou dobu ochráníme před sluncem, deštěm i větrem.

 

 

Zašlete nám nezávaznou poptávku

Do dvou pracovních dnů vám zašleme orientační cenovou nabídku.

Jméno a příjmení (vyžadováno)
Email (vyžadováno)
Telefon (vyžadováno)
Obec (vyžadováno)
Zpráva
Zde můžete vložit fotografii/náčrtek (max. 10MB, png, jpg, pdf)