Pergola jako zastřešení pro restaurace

1.11.2017

Restaurační zahrádky patří mezi hojně vyhledávaným místům k letnímu relaxu. Ale jak prodloužit terasovou sezónu i na jaro a podzim a navíc vyzrát na protikuřácký zákon?

Proč o pergole uvažovat?

  • ochrana proti slunci a dešti
  • vysoká odolnost proti větru
  • využití terasy až 10 měsíců v roce
  • zvýšení počtu míst
  • životnost 25 let
  • záruka 5 let

Poznejte pergoly se stahovací střechou

pergola se stahovací střechou

Tento typ pergoly je velmi oblíbený v přímořských letoviscích. Můžete je vidět ve Španělsku, Itálii nebo Turecku. Vzhledem k luxusnímu vzhledu, vysoké variabilitě a příznivé ceně se dostávají i do ČR.

Pergola zvýší počet stolů ve Vaší restauraci. Doposud jste mohli využívat terasu jen tehdy, pokud Vám to dovolí počasí. S pergolou můžete terasu uzavřít a využívat jí naplno i v dešti nebo ve větru. Díky tomu začnete terasu místo 2 měsíců v roce využívat až 10 měsíců v roce.

Co pergola umožňuje?

Stahovací střecha

Jedna z největších předností je stahovací střecha. Na jaře, v létě nebo na podzim zastíní slunce a ochrání terasu před deštěm, ale v zimě nebrání světlu v cestě do interiéru.

Výroba na míru

Pergola je velmi variabilní. Zvládne rozměry od 3×3 metrů až do 13×22 metrů. Jednotlivé pergoly lze i skládat. Maximální rozměry zastřešení jsou tak neomezené.

Projekt Park Bosphorus Hotel v Istanbulu, celková plocha zastřešení 4500 metrů čtverečních (model TW22)

Ochrání před sluncem, deštěm i větrem

Třívrstvé PVC zajistí dokonalou ochranu proti slunci i dešti. Součástí konstrukce je těsnění, které brání průniku vody mezi konstrukcí a plachtou.

Odtok vody u pergoly
Odtok vody u pergoly s nosnými sloupy

Díky příčným hliníkovým výztuhám je střecha vždy napnutá v takové míře, aby odváděla vodu a odolávala větru až do 117 km/h.

Osvětlení

LED světelná tělesa jsou integrována do příčných profilů, které jsou součástí střechy – viz obrázek níže. Díky tomu rovnoměrně osvětlí celý prostor pod pergolou. V případě potřeby je možné systém doplnit o stmívač.

pergoly-pro-restaurace-9

Integrované osvětlení v pergole

Zakrytí bočních stran

Ani nízké slunce nebo boční vítr není problém. Pergolu lze i dodatečně doplnit o zasklení nebo boční clony ZIP screen. Clony fungují stejně jako rolety a lze je motorem vytáhnout nahoru. Schovají se do boxu (kazety) a na pergole jsou téměř neviditelné.

hlinikova-pergola-Eva-terasa-Olomouc-4

Boční zastínění ZIP screen

Ukázka vytahování bočního zastínění

Žádná údržba

Celá pergola (kromě zastřešení) je vyrobená z hliníku. Nerezne a nevyžaduje žádné mazání, lakování nebo jiný zásah. Jednou za čas jí můžete očistit proudem vody, například vapkou.

Inspirujte se pohledem na různé realizace nás nebo výrobce pergol

« 1 z 2 »

Podívejte se na nejprodávanější pergolu Eva.