Dřevěná pergola s posuvným zastíněním | Atypy s.r.o.

Dřevěná pergola s markýzou ZEN

Z důvodu komplikovanější montáže realizujeme tuto pergolu jen v Praze a blízkém okolí.

Tato dřevěná pergola patří mezi speciality v našem sortimentu. Jedná se o námi vyrobenou konstrukci doplněnou o zastínění Bohemiaflex ZEN. Zastínění je určeno převážně jako ochrana proti slunci. Tato pergola není určena proti dešti, pokud hledáte zastínění i do deště, podívejte se na pergoly z hliníku se zastíněním z odolného PVC.

Stejně jako všechny naše pergoly je i tato vyrobená na míru a dodáváme ji se zárukou 5 let.

 

Pergola ze dřeva se zastíněním ZEN
Dřevěná pergola se zastíněním

Dřevěná konstrukce

Celá konstrukce je vyrobená ze dřeva a je z horní strany oplechovaná. Díky tomu se ke dřevu nedostane voda a dřevo má delší životnost. Konstrukce je ukotvena přes nerezové patky. Jednotlivé spoje dřevěných sloupů jsou neviditelné.

Konstrukce je vyrobená z lepených hranolů BSH, které dnes mají mnohostranné využití. Standardně jsou určeny ke konstrukci dřevěných domů, krovy, stropní trámy, příčky bytů a právě pergoly. Díky své stabilitě trámy nahrazují klasické řezané hranoly. Profily jsou vyrobené ze smrku.

Rozměry jsou neomezené

Celá konstrukce je vyrobená na míru a lze dosáhnout neomezených rozměrů. Horní stínící plachta se však vyrábí “jen” do rozměru 6×6 metrů, takže pokud celá pergola přesáhne tento rozměr, musí se stínících plachet použít více.

Sloupy jsou standardně vyrobeny ze dřeva s průřezem 80x200mm.

Látka pro zastínění

Speciální markýzová látka upravená metodou TEXgard Easy Clean (Nano-fluorokarbonová impregnace). Látka je hydrofobní, stálobarevná, odolná vůči plísním a rozměrově stálá. Je odolná vůči větru a snese mírný déšť. Primárně je však určena jako ochrana proti ostrému slunci, nikoliv proti dešti.

Vzorník 70 látek

latky-na-markyzu

Podívejte se na všechny látky zde.

Ovládání zastínění

Ovládání je vždy ruční. Můžeme ho vřele doporučit.

Podívejte se, jak jednoduše se zastínění ovládá

Fotogalerie