Pergoly

Sleva 20% na pergoly do konce května.

Zahradní pergola není sice žádnou psanou nutností, ale velmi dokáže člověku zpříjemnit život. Tento ochranný a zároveň okrasný prvek zahradní architektury poskytne nejen místo pro relaxaci, ale patřičné soukromí.

Pergola ke zdi domu je navržena jako přístřešek na terasu rodinného domu a zajistí vám komfortní odpočinek v horkých letních dnech nebo při dešti. Dnes je možné vybírat z pestrého množství pergol, které se liší nejen svou velikostí, vzhledem, konstrukcí, ale i materiálem, typem instalací a dalšími doplňky.

Jaký materiál vybrat?

Volba materiálu zahradní pergoly závisí především na našem vkusu, ochotě o pergolu pečovat a cenové relaci. Milovníci přírodních materiálů nebudou dlouze váhat a jednoznačně zvolí dřevo. Ovšem to je potřeba udržovat, aby sloužilo a vypadlo hezky, co nejdéle. Mezi bezúdržbové pergoly patří ty, které jsou z hliníkové konstrukce. Každá jednotlivá pergola se skládá z pevné konstrukce, která je buďto samostojná – nemusí být jen na terase, ale i volně v prostoru zahrádky nebo pergola ke zdi domu.

Pergoly podle systému zastřešení

V našich končinách jsou nejčastěji využívané pergoly zastřešené klasickými taškami nebo polykarbonátem. Ty ale mají jednu nevýhodu. Pod pergolou se nikdy nebudete moci opalovat nebo si užívat noční oblohy. V našem sortimentu najdete dvě varianty zastřešení, které jsou naprosto variabilní a sami si můžete určit, kolik slunce na terasu pustíte.

Funkce zahradní pergoly

V minulosti byly zahradní pergoly využívány jako okrasný doplněk, který zároveň plnil funkci podpěry popínavých rostlin. Moderní pergoly dneška slouží k tomu, abyste si plně vychutnali posezení na zahrádce. Ochrání vás před ostrým sluníčkem, deštěm i nepříjemným větrem. Specializujeme se především na pergoly s posuvnou střechou, kdy můžete se střechou manipulovat pouhým stisknutím tlačítka na ovladači.

Hliníková pergola se zataženou střechou.
Hliníková pergola se zataženou střechou.
Hliníková pergola s vytaženou střechou
Hliníková pergola s vytaženou střechou

 

Nebudete-li chtít zrovna sedět na terase, lze díky stažené látkové střeše umožnit dennímu světlu průnik do interiéru.

Doplňky pergoly

Aby byl požitek z venkovního posezení co nejlepší, nabízí se možnost dokoupit různé doplňky. Jedná se například o venkovní rolety, kde se opět fantazii meze nekladou. Dokážou odrážet teplo, chránit před větrem, sluncem či deštěm. Takže si klidně můžete dát kafe na čerstvém vzduchu, aniž by vás cokoliv obtěžovalo a stanového efektu se bát nemusíte. Zahradní pergoly lze také opatřit přídavným osvětlením. To uvítají zejména milovníci večerního čtení pod hvězdami nebo gurmáni, jež pravidelně grilují.

A co Vy? Dáte přednost dřevěné nebo hliníkové pergole?