Pergoly se stahovací střechou

Na hliníkové pergoly sleva 20%

Pokud máte u domu terasu, jistě jste zvažovali její zastínění. Pokud se chcete vyhnout klasické pergole s taškami nebo polykarbonátem, máme pro vás alternativu. Tou jsou pergoly se stahovací střechou, která dokáže zastínit ostré slunce i ochránit terasu před deštěm. Navíc pokud se chcete na terase opalovat, stačí stisknout tlačítko na ovladači a střechu zatáhnout.
Dřevěné i hliníkové pergoly jsou vyráběné na míru se zárukou 5 let.

Z jakého materiálu pergoly nabízíme?

Volba materiálu zahradní pergoly závisí především na našem vkusu, ochotě o pergolu pečovat a cenové relaci. Milovníci přírodních materiálů nebudou dlouze váhat a jednoznačně zvolí dřevo. Ovšem to je potřeba udržovat, aby sloužilo a vypadlo hezky, co nejdéle. Mezi moderní bezúdržbové pergoly patří ty, které jsou z hliníkové konstrukce. Každá jednotlivá pergola se skládá z pevné konstrukce, která je buďto samostojná – nemusí být jen na terase, ale i volně v prostoru zahrádky nebo pergola ke zdi domu.

Podívejte se, jak skvěle může zastřešení vypadat

3 důvody, proč zvolit stahovací střechu

  1. Pergola neubírá světlo v interiéru – pokud terasu nevyužíváte (například v zimě), můžete mít střechu staženou. Tím zastřešení neubírá žádné světlo v interiéru jako například pevné pergoly.
  2. Opalování bez stěhování – rádi se v létě sluníte a nechcete stále přesouvat lehátko a stolek s drinkem? Nemusíte. Stačí mít po ruce ovládání a střechu si stáhnout nebo zatáhnout kdykoliv chcete.
  3. Ohřejte se na terase – přijde den, kdy už je na terase poměrně chladno a rádi byste se přeci jen trošku zahřáli na slunci. S pohyblivou střechou nemusíte hned stěhovat stůl z terasy do zahrady, stačí stáhnout střechu.

Nebudete-li chtít zrovna sedět na terase, lze díky stažené látkové střeše umožnit dennímu světlu průnik do interiéru.

Hliníková pergola se staženou střechou pergola-z-hliniku-s-vytazenou-strechou
Pergola se staženou střechou Pergola s vytaženou střechou

Stále váháte jakou kovovou pergolu zvolit? Inspirujte se našimi realizacemi.

další realizace najdete zde

Další doplňky

Aby byl požitek z venkovního posezení co nejlepší, nabízí se možnost dokoupit různé doplňky. Jedná se například o venkovní screenové rolety, kde se opět fantazii meze nekladou. Dokážou odrážet teplo, chránit před větrem, sluncem či deštěm. Takže si klidně můžete dát kafe na čerstvém vzduchu, aniž by vás cokoliv obtěžovalo a stanového efektu se bát nemusíte. Pergoly lze také opatřit přídavným osvětlením. To uvítají zejména milovníci večerního čtení pod hvězdami nebo gurmáni, jež pravidelně grilují.

A co Vy? Dáte přednost dřevěné nebo hliníkové pergole?